Zabiegi

'

Zabiegi dentystyczne

HIGIENA

Nawet jeśli regularnie myjesz zęby na ich powierzchni, już kilka minut po ich umyciu, zaczyna tworzyć się kamień. Kamień nazębny trzeba usuwać, gdyż powoduje stany zapalne, nadwrażliwość, krwawienie podczas jedzenia i mycia zębów, a także odsłanianie szyjek zębowych.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica.

Kontrola dentystyczna

Aby rozpocząć leczenie we wczesnym stadium, np. przy bardzo niewielkich ubytkach próchnicowych, najlepiej regularnie sprawdzać zęby. W czasie wizyt kontrolnych dokładnie ocenimy wszystko to, co dzieje się w twojej jamie ustnej.

PROFILAKTYKA

Podejmujemy działania mające zapewnić Ci pełną ochronę twoich zębów.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Warto na wizytę adaptacyjną przyjść z dzieckiem zanim jeszcze pojawią się kłopoty z bolącym ząbkiem. Można wówczas bezstresowo oswoić się z nowym miejscem i poznać swojego lekarza, który z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania dziecka jak i rodziców.

CHIRURGIA

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W naszym gabinecie możliwe jest usunięcie zęba lub nacięcie ropnia.

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną.

ENDODONCJA

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na mechanicznym usunięciu bakterii z korzeni zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, którą potocznie nazywa się nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego.

Facebook